Wyżywienie

W związku z zarejestrowaniem RHD (rolniczy handel detaliczny),  prowadzimy sprzedaż produktów i posiłków bezpośrednio w gospodarstwie lub  na wynos.

MENU znajdziecie Państwo pod linkiem >>

DANIA OBIADOWE
 • zupy
 • surówki
 • obiady domowe
 • dania na zamówienie
WYROBY DOMOWE
 • uszka, pierogi
 • naleśniki
 • kluski
 • krokiety
SZYBKO I SMACZNIE
 • napoje rozgrzewające
 • soki, kompoty
 • wypieki domowe
 • zapiekanki

W Ekozagrodzie przygotowujemy posiłki o charakterze kuchni wiejskiej, domowej, w oparciu o ekologiczne produkty uzyskane z własnego gospodarstwa (do 50%) jak i z produktów regionalnych. W ten sposób powstają niepowtarzalne przetwory domowe: sałatki, ogórki, pomidory konserwowe; dżemy, powidła i konfitury z malin, śliwek i jabłek; naturalne kompoty i soki; surówki z rzepy, kapusty oraz marchewki ekologicznej oraz sałatki: jarzynowa, winegret lub ze świeżych warzyw okresowych – wiosenny, letni oraz jesienny. Ogromną popularnością cieszą się dania z udziałem jajek z własnego gospodarstwa: rozmaite jajecznice, jaja nadziewane warzywami, naleśniki oraz placki domowe, oraz cala galeria ciast i wypieków pociąwszy od najprostszych drożdżówek po wykwintne torty i desery. Zupa stanowi bardzo ważny składnik zdrowego pożywienia, dla tego w ekozagrodzie przewidzieliśmy na każdą porę roku: zupa jarzynowa, chłodnik, lub żurek; na każdy gust: barszcz ukraiński, zupa grochowa lub krupnik i oczywiście: tradycyjny rosół, wykwintna zupa pomidorowa oraz absolutny hit – zupa z kluskami lanymi lub mięsnymi! Danie drugie powinno dostarczyć do organizmu jak najwięcej cennych witamin i minerałów a zarazem zapełnić energie oraz silę witalną – z tego powodu największą uwagę przy przygotowaniu kładziemy na dobór produktów, przede wszystkim – na ich pochodzenie: używamy w większości produkty świeże nieprzetworzone oraz/lub bez konserwantów! To sprawia, że nasze kotlety mielone, gulasz wiejski, bitki z piersi kurczaka lub Boeuf Strogonow smakują wykwintnie a posiłek nie pozostawia po sobie uczucia ciężkości lub pieczenia. Regionalnym produktem można bez wątpienia uznać pierogi i uszka domowe o różnych smakach autorstwa Ekozagrody: pierogi ruskie, pierogi z kapustą, pierogi z twarogiem, pierogi sezonowe i uszka z mięsem podawane samodzielnie lub z barszczem czerwonym. Na deser proponujemy ciasta oraz ciasteczka wypiekane w Ekozagrodzie z udziałem mleka z własnej produkcji w klasie extra, oraz napoje: sezonowe soki, kompoty, kawa oraz herbata z dodatkiem męty lub melisy z własnego ogródka.

W skład śniadania za 17 zł wchodzi: jajecznica domowa, pieczywo, surówka lub owoce sezonowe, masło, ser żółty, wędlina; na deser kawa lub herbata oraz placki, naleśniki z dżemem/twarogiem lub kawałek ciasta domowego.
Cena zawiera 8% VAT.
Na prośbę gości serwujemy śniadanie z mniejszej ilości produktów za 13 zł, np.: jajecznica z pieczywem i surówką + kawa/herbata; naleśniki z twarogiem/dżemem + kawa /herbata.

Szczegółowe menu wraz z opisem dań/potraw znajdziecie Państwo na stronie: https://bocianie-gniazdo-eko-zagroda.business.site