Ruska Bania

Eko-Zagroda Bocianie Gniazdo oferuje swoim gościom doskonały relaks pod postacią seansu w Bani Ruskiej (saunie) oraz masażu rekreacyjnego. Ruska bania:

  • Relaksuje
  • Odpręża
  • Oczyszcza

Ruska Bania to kompleks zabiegów o charakterze rekreacyjno-uzdrawiającym, mającym na celu oczyszczenie całego organizmu z toksyn, cellulitu i zbędnych kilogramów. Ponad to poprawia pracę wszystkich układów krążenia. Poprawę ogólnego samopoczucia i efekt relaksu i odprężenie uzyskujemy przez zastosowanie zestawu ćwiczeń polegających na rozgrzaniu się w gorącym i parnym powietrzu wytwarzanym przez rozgrzane kamienie, a następnie schłodzeniu w zimnej wodzie. Korzystanie z Ruskiej Bani wzmacnia układ odpornościowy w skutek oblewania wodą.

Z czego składa się Bania:
parzelnia – pomieszczenie dla 2-6 osób, gdzie umieszczony jest piec opalany drewnem rozgrzewający kamienie, pokój wypoczynkowy w nim akcesoria i stół do masażu, przebieralnia, łazienka, osobna łazienka z dwiema kabinami prysznicowymi; wyjście do ogrodu z oczkiem wodnym do zanurzania się oraz wejście do salonu z aneksem kuchennym, TV i miejscem na odpoczynek podczas dłuższej przerwy.

Podczas seansu skorzystacie z dużych ręczników frotte, lnianych prześcieradeł, narzędzi do samomasażu: rózgi (wieniki) brzozowe i wełnianych czapek. Do tego – naturalne olejki eteryczne „świece zapachowe” i fachowa literatura na temat prawidłowego sposobu korzystania i korzyści wynikających z zabiegów w Ruskiej Bani.

Aby zwiększyć dobroczynny wpływ Bani stosuje się „biczowanie” ulistnionymi gałązkami brzozowymi. Czynność ta jest na tyle delikatna, że nie powoduje bólu. Z kolei dodawanie olejków eterycznych wspomaga efekt kuracji i doskonale inhaluje.

Po seansie w saunie proponujemy relaksacyjny masaż manualny ogólny lub wybranych partii ciała, np. stóp, ramion itp.

Ruska Bania czynna od października do 10 maja po uprzednim uzgodnieniu.
Seans w Ruskiej Bani (ok 2,5 godz.) * – 35 PLN/osoba dla gości z Ekozagrody (dla gości z zewnątrz cena 40 PLN)**
** minimalna kwota za pobyt w bani ruskiej 70 PLN